Blog > Komentarze do wpisu

"Solar System Songs" Kids Learning Tube

Gdy byłem dzieckiem, a potem nastolatkiem - sam decydowałem, jakiej muzyki słuchać. To rzecz jasna uproszczenie, wpływ na mnie miało wtedy całe me środowisku i słuchałbym czego innego, wychowawszy się w innej rodzinie lub a innym podwórku - ale to ja podejmowałem świadomą decyzję, że danej piosenki chcę słuchać raz za razem, aż wyżłobi koleiny w mych ścieżkach neuronowych.

Gdy osiągnąłem pełnoletniość, decyzję tę zaczęły podejmować za mnie kobiety: słuchałem tego, czego słuchała kobieta, którą byłem zauroczony. Z czasem ten wpływ zaczął słabnąć, aż zanikł, ale świadom jestem tego etapu w moim życiu i tego, że część z tak poznanych zespołów na tyle przypadła mi do gustu (lub: na tyle miłe mam związane z tym wspomnienia), że zdarza mi się ich sporadycznie ponownie przesłuchać na popularnym portalu audiowizualnym.

Aż dożyłem tego wieku, gdy o tym, czego słucham, decydują moje dzieci. To one najchętniej na głos słuchają muzyki i najgorętszą pałają do swych wyborów miłością, więc nawet gdy nie korzystają w tym celu z mojego komputera, to i tak słuchane przez nie piosenki słyszę wyraźnie z drugiego pokoju. Czy tego chcę czy nie, i one żłobią koleiny w mym mózgu. I kiedyś za wiele lat mi się znienacka przypomną.

A wśród tego zestawu ostatnimi czasy me zafascynowane astronomią dzieci faworyzują tę oto składankę piosenek o Układzie Słonecznym produkcji "Kids Learning Tube":

Przyznam szczerze, że bardzo mnie ten ich wybór cieszy. Choć informacje o planetach są tu powierzchowne (poza gazowymi gigantami), to jednak są rzeczowymi naukowymi informacjami. A kilku ciekawych rzeczy i mnie się udało z tej kompilacji - zwłaszcza z późniejszych części - dowiedzieć.

Utworem, który dzieciom już się niestety przejadł i już go nie słuchają, jest "We are the planets" w wykonaniu Storybots. Niestety, bo mnie on mocno zaintrygował - nie tekstem, powtarzającym te same informacje o planetach, ale głosem Urana, który strasznie przypominał mi głos rapera Watsky'ego, którego znam tylko jeden utwór ("Pale Kid Raps Fast"). Ostatecznie nie udało mi się nigdzie tej informacji znaleźć, wciąż więc pozostaję utworem zaintrygowany - w odróżnieniu od moich dzieci.

czwartek, 01 czerwca 2017, nieuczesany23

Polecane wpisy

  EVEN MORE OF ME:

  NIEUCZESANY
  MYŚLI NIEUCZESANEGO
  NIEUCZESANY CZYTA
  NIEUCZESANY OGLĄDA
  NIEUCZESANY SŁUCHA